Haberler

Geri Dön
03.07.2017

20 yıldır sigorta şirketleri için katma değer yaratan, müşterilerinin ise hayatını kolaylaştıran destek hizmetler ve ürünler sunan Tur Assist, Joker’den sonra Joker Mini hizmetini de devreye aldı. Sektör verilerine göre trafiğe kayıtlı araçlardan %30’unun kasko poliçesi olduğunu tespit eden şirket, kasko poliçesi olmaması sebebiyle asistans hizmetlerinden yararlanamayan müşteriler için Joker’e alternatif olarak, daha ekonomik bir hizmet paketi hazırladı ve adını “Joker Mini” koydu.

“2000 model ve üzeri binek ve hafif ticari araçlar için”

Tur Assist sigorta şirketlerinin ciro ve karlılığını artırmaya katkıda bulunacak, operasyonel verimliliği maksimum seviyeye çekecek, acentelerin de komisyon gelirlerini artıracak Joker Mini’yi hizmete sunuyor. Bu hizmet ile kasko poliçesi olmayan müşterilerin ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılamayı ve asistans hizmetleri ile tanışmalarını hedefliyor.

Şirket, Joker Mini’yi trafik sigorta poliçesi ile birlikte satılmak üzere sadece sigorta şirketlerinin beğenisine sunuyor. Joker Mini, kasko poliçesi olmaması sebebiyle destek hizmetlerden yararlanamayan müşterilerin yolculukları esnasında araçlarıyla yarı yolda kalma korkusundan kurtulmasına da imkan sağlıyor. 2000 model ve üzeri binek / hafif ticari araçlar için hazırlanan hizmet paketi sayesinde müşterilerin Tur Assist güvencesiyle geniş teminatlardan yararlanabilmeleri mümkün oluyor. Ürünün, sigortalılık bilincinin yaygınlaşmasına ve sektör gelirlerinin artışına olumlu katkıda bulunacağı düşünülüyor.

“Joker Mini” Neleri Kapsar?

Joker Mini kapsamında verilecek aşağıdaki hizmetler ile müşteriler, karşılaştıkları sorunlara ekonomik bir şekilde, Tur Assist güvencesiyle çözüm bulacak:

Geniş teminatlı araç yol yardım: Kaza + Arıza
•    Sigortalı aracın hareketsiz kalmasına yol açan veya aracın güvenli sürüşünü engelleyen durumlarda aracın en yakın servise nakli.
•    Sigortalı aracın devrilmesi, yan yatması veya başka bir seviyeye düşmesi durumunda, aracın kurtarılması.
•    Sigortalı aracın, yakıtının bitmesi durumunda en yakın akaryakıt istasyonuna çekilmesi.
•    Sigortalı aracın lastik patlaması nedeniyle en yakın tamir noktasına çekilmesi veya yerinde lastik değişimi gibi hizmetlerle seyahatin devamı sağlanır.
•    Kaza anında karşı aracın da en yakın servise çekilmesi.
•    Seyahate devam organizasyonu.

Yol kenarı onarım:
•    Akü bitmesi, elektrik arızaları gibi yerinde giderilebilen sorunlarda, mobil yol yardım servisleri ile aracın olay yerinde onarılması.

Oto çilingir hizmeti:
•    Aracın kapılarının arızalanması, anahtarlarının kaybedilmesi, çalınması veya aracın içinde unutulmasından dolayı araca girilemediği durumlarda oto çilingir hizmetinin sağlanması.

Oto cam hizmeti:
•    Sigortalı araç için anlaşmalı cam bayilerinde ücretsiz yerli cam değişimi.

Hasar Destek Merkezi:
•    Sigortalı araç için hasar ve arıza anında servis yönlendirme ve iskonto desteği.

Bilgi ve organizasyon hizmetleri:
•    Sigortalı araç için.