Haberler

Geri Dön
01.04.2017

Kurtarıcıdan ikame araca, otomobil garantisinden elektronik eşya garantisine, konut onarımdan yol yardıma kadar farklı alanlarda toplam 8 bine yakın hizmet birimi ile tüketicilerin yanında olan Tur Assist, vincturkiye.com adlı blogunda vinçler hakkında okuyucuyu bilgilendiriyor.

Blog ayrıca vinç kurulumunun nasıl yapılması gerektiğinden vinç operatöründe aranılan özelliklere kadar kullanıcıların aklında yer alan tüm sorulara yanıt vermeye çalışıyor.

Blogda yer alan bilgilere göre vincturkiye.com sayfasını ziyaret eden kişiler en çok hidrolik vinçlerin kullanım alanlarının ne olduğunu merak ediyor. vincturkiye.com vinçler hakkında paylaştığı doyurucu içeriklerle sektörde faaliyet gösteren veya sektöre ilgi duyan kişileri, vinçler hakkında bilinçlendiriyor.

vincturkiye.com‘da vinç çeşitlerinin yanı sıra, vinç kurulumunun nasıl yapıldığı konusunda da önemli bilgiler yer alıyor. Blogda vinç kurulumu öncesinde yapılması gereken hazırlıklar ve vinç kurulumunun nasıl yapılması gerektiği şu şekilde sıralanıyor:

 

Vinç kurulumu öncesinde yapılması gereken hazırlıklar:

  • Çelik konstrüksiyonlar ile tehlikeli yüksekliklerde çalışılacağından ilk olarak mutlaka güvenlik önlemlerinin alınması gerekir.
  • Makine zemin kolları hem yükü eşit derecede bölmek hem de vibrasyon nedeniyle makinenin kaymasını önlemek için tahta parçalar ile ek bir platforma alınmalıdır. Daha sonra tahtaların dağılmasını engellemek üzere etrafına betonlama yapılmalıdır.
  • Asansör zeminli ise, kabin yerleştirildikten sonra en az 4 cıvata ve somun ile dökülen zemine sabitlenmesi gerekir. Su terazisi ile denge kontrol edilmelidir.
  • Elektrik bağlantısı için kullanılan kablolama sisteminin mutlaka topraklama yapılması gerekmektedir.