Haberler

Geri Dön
23.05.2017

Konut onarımdan çekiciye, otomobil garantisinden elektronik eşya garantisine, yol yardımdan hava ambulansına, kadar farklı alanlarda toplam 8 bine yakın hizmet birimi ile tüketicilerin yanında olan Tur Assist, su kaçağının önlenmesi ile ilgili tavsiyelerin de yer aldığı sukacagiturkiye.com adlı blogunda, tesisat sistemlerinde sıkça karşılaşılan su kaçağı sorununu inceleyip bu sorunların çözüm yollarını sıraladı.

 
Blogda yer alan bilgilere göre kullanıcılar tesisat sistemlerinde su kaçağıyla ilgili en çok su kaçağının tespit edilmesi hakkında problem yaşıyorlar. sukacagiturkiye.com bu sorunun tespiti için yapılacak basit gözlemlerle de fark edilebileceğine değinirken, su kaçağının net tespiti ve onarımı için donanımlı konusunda uzman firmalardan yardım alınmasının önemine de dikkat çekiyor.
 
Su kaçağının tespiti için kullanılan yöntem ve cihazlar ise blogda şu şekilde sıralanıyor:
 
Boyalı su yöntemi ile su sızıntısı tespiti: Renklendirici boyaların suya karıştırılması ve boyalı suların gider borularından dökülmesi ile ıslanan duvarlar ve yüzeyler izlenir.
 
Termal kamera ile su sızıntısı tespiti: Sıcak suyun sirkülasyonu yapılarak kaçak tespit edilir. Özellikle gözle tespiti zor olan durumlarda termal kamera sistemleri tercih edilir.
 
Nem ölçme yöntemi ile su sızıntısı tespiti: Duvar ve zemin aralarında ıslanmış olan bölgenin nem seviyesi ölçülerek su kaçağı tespit edilir.
 
Gaz izleme yöntemi ile su sızıntısı tespiti: Basınçlı bir tüp içerisinde bulunan gazın, tesisat borularına aktarılması ile gazın çıkış noktaları tespit edilir.
 
Akustik cihaz ile su sızıntısı tespiti: Sadece temiz su tesisat borularına basınç verilerek su kaçağı tespit edilir.
 
İhiyaca göre sunduğu konut yardım paketiyle 7/24 tüketicilerin yanında
 
Asistans sektörünün lideri Tur Assist, sağladığı konut yardım hizmetleriyle de ön plana çıkıyor. @Home Pratik, @Home Plus ve @Home VIP olmak üzere 3 ayrı seçenekle sunulan @Home konut yardım paketleri, içerdiği farklı teminatlarla tüketicilerin ihtiyaçlarına göre, meydana gelebilecek acil durumlarda 7/24 konut ve işyerlerine koruma sağlıyor.
 
@Home konut yardım paketleri;
 
- Su tesisatında meydana gelebilecek sızıntı ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarda, konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibi göndererek sorunu hızlı bir şekilde yerinde çözüyor.
 
- Elektrik tesisatının bozulması, kısa devre yapması veya hasar görüp çalışamaz hale gelmesi durumlarında da, gerekli acil müdahale ve tamir hizmetini sağlamak için konuta profesyonel ve tam donanımlı elektrikçi ekibi gönderiyor.
 
- Evinizde meydana gelen cam kırılması durumlarında adresinize acil olarak camcı gönderir, uzman ve donanımlı ekiplerce duruma göre camınızın tamiratını ya da değişimini sağlıyor.
 
Ayrıca Tur Assist’in 7/24 hizmet veren çağrı merkezine konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz. Tur Assist’ten konut yardım paketi veya hizmeti almak için www.turassistleyasam.com sitesini ziyaret etmek ya da 0 850 202 47 99 no’lu çağrı merkezini aramak yeterli oluyor.