Haberler

Geri Dön
01.07.2017

Otomobil garantisinden elektronik eşya garantisine, konut onarımdan çekiciye, yol yardımdan hava ambulansına kadar farklı alanlarda toplam 8 bine yakın hizmet birimi ile tüketicilerin yanında olan Tur Assist, araba bakımı ve ileri sürüş teknikleri ile ilgili tavsiyelerin de yer aldığı ikincielgaranti.com adlı blogunda araçlarda sık karşılaşılan arızaları, bu arızaların sebeplerini ve çözüm yollarını sıraladı.
Blogda yer alan bilgilere göre kullanıcılar araçlarında en fazla şanzıman arızası sorunu ile karşılaşıyor. Yine ikincielgaranti.com bu sorunun alınacak basit önlemlerle de önlenebileceğine değinirken, şanzıman arızalarının getirebileceği maddi yüklere karşı otomobil garantisi yaptırmanın önemine dikkat çekiyor.
 

Blogda ayrıca araba bakımıyla ilgili pratik bilgiler de yer alıyor. Kullanıcılara tavsiye edilen günlük araba bakımı önerileri ise şu şekilde sıralanıyor:

– Fren ikaz, sinyal ve dörtlüler dahil olmak üzere tüm lambaların çalışıp çalışmadığına bakmak
– Sileceklerin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek
– Cam silecek suyunun dolu olduğundan emin olmak
– Lastiklerin basıncını kontrol etmek
– Cam ve aynaların temiz olduğundan emin olmak
– Kontağı çevirdikten sonra ikaz lambalarını kontrol etmek
– Mümkünse araç çıktıktan sonra park alanında dikkat çeken yağ, su gibi bir sıvı bulunup bulunmadığını gözlemlemek
 

İki farklı otomobil garanti paketiyle 7/24 tüketicilerin yanında

Tur Assist, verdiği otomobil garanti hizmetleriyle de ön plana çıkıyor. Warranty Pratik ve Warranty Plus olmak üzere 2 ayrı seçenekle sunulan Warranty otomobil garanti paketleri, içerdiği farklı teminatlarla tüketicilerin ihtiyaçlarına göre araçları mekanik ve elektrik arızalara karşı korumaya alırken meydana gelebilecek acil durumlarda da 7/24 yol yardım hizmeti sağlıyor.


Warranty otomobil garanti paketleri;
•    Mekanik ve elektrik kaynaklı arıza durumlarında araçlarda meydana gelen masrafları karşılıyor.
•    Motor ve şanzıman gibi araçların değerli parçalarını güvenceye alıyor.
•    Sunduğu ekspertiz hizmetiyle sürücülerin araçlarının son durumlarını inceleme olanağı sağlıyor.
•    Garantili araç etiketiyle ikinci el araç piyasasına yeni bir soluk getiriyor.
•    Yol yardım, yerinde onarım, yedek araç gibi asistans hizmetlerinden 7/24 yararlanma olanağı sağlıyor.
•    Türkiye’nin her noktasına yayılmış Tur Assist’in geniş hizmet ağı üzerinden hızlı ve profesyonel hizmet alma imkanı sunuyor.


Ayrıca Tur Assist’in 7/24 hizmet veren çağrı merkezine otomobil garantisi ile ilgili taleplerinizi iletebilir, Warranty otomobil garanti paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil yol yardım hizmeti de alabilirsiniz. Tur Assist’ten otomobil garanti paketi almak için www.turassistleyasam.com sitesini ziyaret etmeniz ya da 0 850 202 47 99 no’lu çağrı merkezini aramanız yeterli.