Haberler

Geri Dön
15.09.2017

1996 yılından bu yana sigortacılık sektöründe destek ürün ve hizmetler sunan Tur Assist, iş yeri ve konut hasar onarım faaliyetlerinde de 15 yıllık bir tecrübeye sahip. Tur Assist, iş yeri ve konut hasar onarım faaliyetleri kapsamında sigortalı iş yeri ve konutlarda meydana gelen hasarın sigorta şirketi tarafından tazmini yerine bunu bir hizmete dönüştürerek onarımını sağlıyor. Ayrıca, tesisata bağlı dahili su ve elektrik hasarları ile sel, yangın, deprem, fırtına gibi dış etkenler sebebiyle bina ve binaya bağlı sabit kıymetlerde meydana gelebilecek elektrik, cam, seramik, fayans, boya, alçı, parke, ahşap, duvar ve çatı hasarlarının her ölçekte onarım ve restorasyonunu da 6 ay garantili olarak sağlıyor. Üstelik verilen hizmetin kalitesini ve maliyetlerini de denetliyor.

Müşteri ve acente memnuniyeti sağlanırken onarım vasıtasıyla hasarın etkileri ortadan kaldırılarak tekrarı önleniyor. Teknoloji donanımlı tecrübeli ekipler sayesinde doğru hasar tespiti ile maliyet avantajı sağlanıyor.

Türkiye genelinde 50 şube ile 20 il ve ilçelerinde hizmet iş yeri ve konut hasar onarımı hizmeti sağlanıyor. Tur Assist, asistans firmaları arasında bu hizmet dalında en yaygın faaliyet alanına sahip firma.

Bu alanda hizmet veren tüm personel, Tur Assist Akademi programlarında eğitim alırken, çalışma ve güvenlik belgelerinin standartlara uygunluğu da düzenli olarak denetleniyor.

Temmuz ayı sonunda İstanbul ili civarında meydana gelen yağışlar ile aylık açılan dosya sayısı Tur Assist nezdinde %50 seviyesinde artış gösterdiğinden ekiplere civar illerden takviye yapıldı. 7/24 hizmet sağlanarak onarımlar tamamlandı.

İhbardan itibaren müşteri görüşmeleri kayıt altına alınırken, dosyaya hizmet birimi atama, hasar tespit raporunun hazırlanması, eksper ve sigorta şirketi onay süreci, onarım süreci, memnuniyet anketi ve maliyet raporları kurumsal hasar yazılım portalı Konutex ile tüm tarafların kullanımına ve denetimine açık bir şekilde sağlanıyor.
Tur Assist iş yeri ve konut hasar onarım hizmeti kapsamında geçen yıl başlattığı 100 şubeli bir koleje ilişkin projesine bu yıl okul, site ve restoranlar gibi yeni projeler eklemeyi hedefliyor. Şirket, endüstriyel hasarlara ilişkin temizlik, onarım ve restorasyon hizmetlerinin yanı sıra sovtaj hizmetlerinde de bu yıl ortası itibariyle güçlü bir başlangıç yaptı.