Haberler

Geri Dön
28.03.2017

Türkiye’de asistans ve garanti sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Tur Assist, Aymas Galericiler Sitesi ve 2. El Otomobil Alım Satımcıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin organize ettiği birlik ve dayanışma gecesinde otomobil garanti paketi Warranty’yi tanıtma fırsatı buldu. 

 
Aymas Galericiler Sitesi ve 2. El Otomobil Alım Satımcıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen geleneksel birlik ve dayanışma gecesi bu sene 4 Mart 2017 Cumartesi Aydın Hasmahal Kır Bahçesi’nde gerçekleştirildi. 
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın sunduğu yasa teklifinin ikinci el otomobil piyasasına getirebileceği değişikliklerin konuşulduğu gecede Tur Assist satış ekibi de yer aldı. Otomobil garanti ürünü Warranty’yi sektöre bir kez daha tanıtma imkanı bulan Tur Assist, Warranty ile ikinci el otomobil piyasasına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. Otomobil garanti ürünü Warranty aracın en kritik parçalarını elektrik ve mekanik arızalara karşı korumaya almasının yanı sıra aracın işçilik ücretlerini ve yol yardım hizmetlerini de içeriyor.
Gecede söz alan Aymas Galericiler Sitesi Başkanı Hasan Yoğurtçu, sektörde en büyük rakiplerinin kayıt dışı otomobil alım satımı olduğunu söyledi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın sunduğu yeni yasa teklifi ile kayıt dışı ekonomiyi önlemek için yetki belgesi ve satış sertifikası zorunluluğu getirileceğini belirtti.