Haberler

Geri Dön
08.09.2017

Asistans sektörünün öncü firması Tur Assist, Tuzla Orhanlı’daki Autodrom’da kurduğu Tur Assist Akademi bünyesinde 2012 yılından bu yana tedarikçilerine yönelik verdiği eğitimler ile hizmet kalitesini artırmayı amaçlıyor. Tur Assist Akademi, yeni eğitim sezonunda da eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Tur Assist, her geçen gün hizmet kalitesini daha da geliştirmeye yönelik adımlar atıyor.

Tur Assist’in anlaşmalı hizmet birimleri bünyesinde çalışan/hizmet veren yönetici ve personellerin bilgi ve beceri seviyelerini geliştirmek, hizmetlerin kalitesini yükseltmek ve bu konuda kabul edilen bir sertifikasyon merkezi oluşturarak sektörde farklılık yaratmak amacıyla kurulan Tur Assist Akademi’de eğitimlerin tamamı, konularında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. 12 kişilik gruplar halinde, 3 gün süren birinci aşama eğitimlerini tamamladıktan sonra uygulanan sınavda başarılı olan katılımcılar, uzmanlıklarının tescili olarak kabul edilen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını almaya hak kazanıyorlar. Şirket, bu proje ile sektörün gelişimine katkı sağlarken, Tur Assist hizmet ve projelerinde kullanılmak üzere kalifiye insan kaynağı havuzu oluşturmayı amaçlıyor.

Akademi ile Türkiye’de bir ilke imza atan Tur Assist, güvenli oto kurtarma operatörleri (GOKO) eğitimlerini her sene eğitim müfredatına eklenen farklı konu ve uygulamalar ile yeniliyor. Başlıca eğitim konuları arasında kurumsal şirket tanıtımı, müşteri ilişkileri, iletişim teknikleri, iş güvenliği, ileri sürüş teknikleri ve teknoloji kullanımı bulunuyor. Uygulamalı olarak güvenli ve ileri sürüş teknikleri eğitimi de alan katılımcılar, eğitim pratiklerini Autodrom’un özel sürüş parkurunda gerçekleştiriyor. Uygulamalı eğitim esnasında katılımcılar gruplara ayrıldıktan sonra birbirlerini değerlendirerek puan veriyor. Bu değerlendirme sistemi, katılımcıların hatalarını görme imkanı sağladığı gibi ve öğrenme sürecini de daha etkili hale getiriyor.

Konut/işyeri acil yardım ve hasar onarım yönetici/personeline yönelik olarak ise; kurumsal kimlik paylaşımı, müşteri ilişkileri eğitimi, yazılım, teknik ekipman kullanımı/uygulaması, teknik bilgi paylaşımları ve güvenli/ekonomik sürüş teknikleri içeren özel bir eğitim programı sunuluyor ve sonrasında başarı gösteren katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları takdim ediliyor.

Trafiğe aktif olarak çıkan güvenli oto kurtarma operatörleri yetiştirerek aynı zamanda bir sosyal sorumluluğu da gerçekleştiren Tur Assist Akademi’de bugüne kadar 2300’ün üzerinde hizmet sağlayıcıya eğitim imkanı sağlandı. Şirket, 2017-2018 döneminde eğitim çalışmalarını yoğunlaştırmayı amaçlarken dönem sonunda toplamda 3300 adet hizmet sağlayıcısının Tur Assist Akademi eğitiminden geçmiş ve sertifikasını almış olması planlanıyor.