Haberler

Geri Dön
17.08.2017

Temmuz ayı içerisinde İstanbul'da görülen yoğun yağış, bazı bölgelerde dolu ve şiddetli fırtına şeklinde etkili olunca pek çok konut ve işyerinin yanı sıra trafikteki otomobillerde de maddi hasarlara sebep oldu. Müşterilerine 7 gün 24 saat acil hizmetler sağlayan Tur Assist, yaşanan yoğun yağış ve fırtınanın geride bıraktığı hasarların yaralarını hızla sarıyor. 


İstanbul'da Temmuz ayının ortasında yaşanan şiddetli yağışlar hayatı felç etti. Kentte birçok konut, iş yeri, çarşı ve iş hanını su bastı. Sağanak, yol üzerindeki bazı ağaç ve direkleri de devirdi. Yağış nedeniyle İstanbul Metrosu ve metrobüs yollarında su baskınları yaşandı, E-5 Avrupa yakası otoyolu başta olmak üzere hemen hemen tüm bağlantı yolları ve caddelerde trafik durma noktasına geldi. Bir hafta ara ile meydana gelen kuvvetli sağanak yağış, dolu ve fırtınanın görüldüğü iki olağanüstü olay öncesinde meteorolojinin yaptığı uyarı ile önlem alan Tur Assist, iki gün gibi kısa bir sürede sağladığı araç filosu ile sigortalılara en zor zamanlarında destek olmayı sürdürdü. İstanbul genelinde sigorta şirketlerine 150 binin üzerinde hasarlı araç başvurusu alındı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle birçok servis araç kabulünü durdurdu.
 

1996 yılından bu yana asistans alanında lider şirket olma özelliğiyle başta sigorta ve otomotiv firmaları olmak üzere, farklı birçok sektördeki müşterilerine 7 gün 24 saat acil hizmetler sağlayan Tur Assist, yaşanan yoğun yağış ve fırtınanın geride bıraktığı hasarların yaralarını hızla sarıyor. Tur Assist yetkilileri, meteoroloji uyarısının yapılmasını takiben gerekli tedbirlerin alınarak sahada birebir hizmet veren çekici araç filosunun sayılarının artırıldığını, konut/işyeri hasar ve onarımları için de hizmet birimleri kaynaklarının öngörülen yoğunluğu karşılayacak şekilde desteklendiğini belirtti. Tur Assist en son yaşanan olayın hemen akabinde ikame araç filosunu da destekleyerek sigortalılara altyapının elverdiği ölçüde maksimum düzeyde hizmet vermeye devam etti. Yetkililer, servislerdeki yoğunluk nedeniyle önümüzdeki günlerde taleplerin devam edeceğini öngördüklerini de açıkladı.