Özel Riskler

Özel risk ürünleri araç garantisinden beyaz eşya garantisine, satın alma korumasından ödeme koruma sigortasına kadar farklı ihtiyaçlara göre oluşturulmuş koruma ve garanti paketlerinden oluşmaktadır.

Uzatılmış Araç Garantisi

Uzatılmış Araç Garantisi, aracın üretici garantisinin devamı niteliğinde olup, aracın mekanik ve elektrik aksamlarındaki arızalarını kapsar.

Tur Assist’in sunduğu Uzatılmış Araç Garantisi, aracın üretici garantisini sürdürerek araçta gerçekleşebilecek olası mekanik ve elektrik kaynaklı arıza masraflarına karşı aracı ve kullanıcıyı güvence altına alan bir otomobil garanti paketidir.

Uzatılmış Araç Garantisi, yüksek mekanik tecrübesine sahip teknik personel desteği ile olası bir onarım ihtiyacında hızlı bir şekilde aracın tamiratını gerçekleştirir ve üretici garantisinin yüksek standartlarda sürdürülmesini sağlar. Ayrıca aracın piyasa fiyatının yükselmesini ve korunmasını sağlayarak olası satış durumunda araç sahibine avantaj sağlar. Uzatılmış Araç Garantisi üretici firma, ithalatçı ya da grup satıcısı tarafından araçla birlikte ya da üretici garantisi dolmadan da satın alınabilir. Garanti paketi 1, 2 ya da 3 yıllık bir süreyi kapsar ve kilometre üst limiti içerebilir.

Uzatılmış Araç Garantisi, ilave olarak Yol Yardımı, Yerinde Onarım, Yedek Araç gibi asistans hizmetlerinin garanti paketine eklenmesi seçeneklerini sunar. Ayrıca, 7/24 hizmet sağlayan çağrı merkezi ile araçla ilgili yaşanabilecek her türlü olumsuz durumda bilgi desteği de Uzatılmış Araç Garantisi kapsamında sağlanır.

Uzatılmış garanti ürününe sahip olanlar, araçlarında meydana gelebilecek arıza kaynaklı masraflar karşısında endişelenmeden seyahat esnasında karşılaşılabilecek olumsuz durumlarda Tur Assist Uzatılmış Araç Garantisi’nin avantajlarını kullanılabilirler.

I-Warranty

I Warranty, kurumsal sigorta müşterileri için geliştirilmiş olan, müşterilerin araçlarını oluşabilecek arıza durumlarında koruma altına alan bir otomobil garanti paketidir.

Tur Assist’in asistans ve otomobil garantisi sektöründeki tecrübesiyle oluşturduğu I Warranty, arıza durumlarında kasko ile birlikte sunulan otomobil garanti paketidir. I Warranty, motor ve şanzıman gibi aracın en kritik parçalarını korumaya alarak, arıza sebebiyle meydana gelebilecek durumlarda aracın işçilik masraflarını karşılar.

I Warranty ile kaza durumlarında koruma altına alınan araçlar oluşabilecek mekanik ve elektrik kaynaklı arıza durumlarında da güvence altına alınır, kasko ile birlikte müşteri için tam koruma sağlanmış olur. Böylelikle kasko ile kaza durumlarına karşı aracını güvence altına alan müşterilerin, araçlarında meydana gelebilecek arıza kaynaklı masraflar karşısında da endişelenmelerine gerek kalmaz.

Yüksek mekanik tecrübesine sahip teknik personel desteği ve 7 gün 24 saat hizmet sağlayan çağrı merkezi ilebI Warranty, arıza kaynaklı araçlarında yaşanabilecek her türlü sorunda müşteriye destek sağlar.

Kasko ile birlikte sunulan I Warranty, artan rekabet koşullarında kasko ürününü emsallerinden farklılaştırır. Ayrıca, kaza ve arıza durumlarında oluşabilecek tüm risklere karşı müşterilerin araçları tek bir ürünle güvence altına alınmış olur.

Araç Değer Güvencesi / GAP

Araç Değer Güvencesi GAP (Guaranteed Asset Protection), otomobil ile birlikte satılan değer koruma paketidir.

GAP hizmeti, kaskolu otomobilin kaza / yanma sonucunda pert olması veya çalınması durumunda, mevcut piyasa değeri ile satın alma değeri arasındaki farkı korumaya alarak zarar edilmesini önler. 3 tip GAP ürünü mevcuttur:

TAM HASAR GAP

- En kapsamlı GAP ürünüdür.
- Kaskonun ödediği araç rayiç bedelini (güncel piyasa değeri), otomobil satın alınırken ödenmiş anahtar teslim bedeline tamamlar.
- Müşterinin pert olma ya da çalınma öncesinde sahip olduğu otomobilin aynısını alabilmesine olanak tanır.
- Otomobilin pert olması ya da çalınması durumlarında kredi borçlarının banka tarafından kapatılmasını kolaylaştırır.

FİNANSMAN GAP
- Otomobil kredisi alan potansiyel müşteriler için oluşturulmuştur.
- Kaskonun ödediği araç rayiç bedelini ödenmemiş kredi borcuna tamamlar.
- Pert olma / çalınma öncesinde sahip olduğunuz otomobilin aynısını alabilmenize olanak tanır.
- Kredi ile otomobil satın almış kişileri ödeme güçlüğüne karşı güvenceye alır.

TAMAMLAYICI GAP
- Otomobil sahibi potansiyel müşteriler için oluşturulan GAP ürünüdür.
- Pert olan otomobilin değerinin %20’si ödenir.

Uzatılmış Beyaz ve Kahverengi Eşya Garantisi

Uzatılmış Beyaz & Kahverengi Eşya Garantisi, biten üretici garantisinin ardından ürünün aynı şartlarla garantisinin devam etmesini sağlar.

Arızalanan ürünün ilk etapta yerinde onarılması amaçlanırken, onarımı ancak serviste mümkün olan ürünlerin tamiri bittikten sonra müşterinin adresine teslimatı gerçekleştirilir. Yedek parça bulunamaması ya da tamir masrafının daha fazla olduğu durumlarda benzer özelliklerde olan bir ürünle değişim sağlanır.

Uzatılmış Beyaz & Kahverengi Eşya Garantisi ile ürünün garanti standartları yüksek kalitede sürdürülür, üretici garantisine ek olarak yaptırılan garanti süresinde arızalanan ürünün tamiratı gerçekleştirilir.

7 gün / 24 saat hizmet alınabilen çağrı merkezimiz ile arıza kaydı alınan ürünün tamiratı, tüm Türkiye’deki yaygın ve profesyonel hizmet ağı sayesinde garantili bir şekilde sağlanır.

Başta elektronik marketler olmak üzere üreticiler, distribütörler, finans ve sigorta sektörü için farklılaşma ve müşteri memnuniyeti yaratmanın yanında başka pek çok avantaj yaratabilecek bir üründür.

Satın Alma Koruması

Kredi kartı ile ya da banka kartı ile satın alınan ürünlerde hırsızlık ya da kaza sonucu oluşabilecek hasarın karşılanması için oluşturulan bir koruma paketidir.

Satın Alma Koruması hırsızlık durumlarında belirtilen limitlerde kart sahibine ödeme sağlarken, kaza sonucu oluşan hasar durumunda satın alınan ürünün tamirci masrafı dahil onarım giderlerini karşılar. Ürünün onarımı mümkün olmadığı durumlarda veya onarım giderinin satın alma bedelini aştığı durumlarda kart sahibine, teminatlar dahilinde ödeme sağlayabilir.

Satın Alma Koruması ihtiyaca göre sunduğu ürünlerle, satın alınan ürünü hırsızlık veya kaza gibi olumsuz durumlara karşı koruma altına alarak, satın aldığı ürünle ilgili kişinin yaşadığı mağduriyeti giderir.

İki tip Satın Alma Koruması ürünü sunuyoruz:
- Klasik Koruma
- Premium Koruma

Klasik Koruma
- Hırsızlık durumlarında koruma sağlar
- Kart sahibine olay başına belirtilen ödemeyi sağlar
- Alışveriş tarihinden itibaren ürünün 60 gün teminat altına alınmasını sağlar

Premium Koruma

- Hırsızlık ve hasar durumlarında koruma sağlar
- Kart sahibine olay başına belirtilen ödemeyi sağlar
- Alışveriş tarihinden itibaren ürünün 90 gün teminat altına alınmasını sağlar

Ödeme Koruma Sigortası / PPI

Ödeme Koruma Sigortası paketimiz PPI (Payment Protection Insurance) tüketici kredisi, konut kredisi, otomobil kredi sözleşmesinin yanı sıra otomobil ile de birlikte satılan bir değer koruma paketidir.

Kişinin kaza veya hastalık nedeniyle çalışılamaması veya kusur olmaksızın işten çıkarılması halinde finansman sözleşmesi kapsamındaki ödemelerin yapılmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Ödeme Koruma Sigortası (PPI), istek dışı işsiz kalındığı durumlarda kredi ödemelerini kişi adına yaparak, beklenmedik durumlara karşı mağduriyeti giderir.

Hastalık ya da kaza gibi kişinin dışında gelişen olumsuz durumlarda kredi ödemelerinin aksamadan ödenmesi sağlanarak, kişinin çalışamadığı durumlarda kredi ödemeleriyle ilgili endişeye gerek kalmaz.

Ödeme Koruma Sigortası ürününden yararlanmak için 18-65 yaş aralığında olup, T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıtlı olunması ve sigortaya girişten hemen önceki birbirini izleyen en az 6 aylık dönemde aynı işverene bağlı şekilde tam zamanlı olarak çalışılması gerekmektedir.

Sahte Kullanıma Karşı Koruma Paketi

Sahte Kullanıma Karşı Koruma Paketi kredi kartı ya da banka kartının çalınması veya kaybolması sonucu kanunsuz kullanımından doğan zararları karşılar.

Finans şirketine ödenmesi zorunlu tutarların ödenerek kart sahibini güvence altına alan bir pakettir. Kişiye ait kartın kaybolduğunun veya çalındığının bildirilmesinden önceki 24 saat içinde hileli olarak yapılan ödemeleri ve kaybolan veya çalınan kartın değiştirilmesi bedelini kişiye tazminat olarak ödeyecektir.

İhtiyaca göre iki tip ürün sunulmaktadır:

Temel Koruma
- Kayıp veya çalınmanın bildiriminden önceki 24 saat içinde hileli olarak yapılan ödemeleri kapsar.
- Hasar başına teminat dahilinde ödeme sağlar.
- Kart başına teminatta belirtilen tutarı korumaya alır.
- Kayıt bildirim masraflarınızı güvenceye alır.
- Dökümanların yenilenme masraflarını öder.

Platin Koruma
- Kayıp veya çalınmanın bildiriminden önceki 24 saat içinde hileli olarak yapılan ödemeleri kapsar.
- Hasar başına teminat dahilinde ödeme sağlar.
- Kart başına teminatta belirtilen tutarı korumaya alır.
- Kayıt bildirim masraflarını öder.
- Dökümanların yenilenme masraflarını öder.
- Yurtdışında nakit kullanımı için belirlenen tutarın ödenmesini sağlar.
- Eve dönüş biletinin masrafını karşılar.
- Konaklama ücretini karşılar.
- Nakit paranın yerine belirlenen tutarda ödeme sağlar.
- Çanta veya cüzdanın yenilenmesini sağlar.